Peeling do ciała

Wraz z wiekiem zmniejsza się biologiczna aktywności komórek organizmu, znacznemu spowolnieniu ulegają procesy regeneracyjne, dochodzi również do utraty zdolności adaptacyjnych ustroju. Skóra traci elastyczność, naturalne złuszczanie naskórka i tempo regeneracji skóry stopniowo spada, co powoduje uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny. W ten sposób powstają zmarszczki, nierówności i przebarwienia. Chociaż procesu starzenia nie można zatrzymać, możemy znacznie opóźnić jego efekty stosując peeling do ciała.

Aby pobudzić proces odnowy związany z naturalnym złuszczaniem martwego naskórka wystarczy peeling do ciała – używany regularnie utrzyma skórę w dobrej kondycji i świetnie ją wygładzi. Poza tym, oczyszczona skóra będzie dużo lepiej współgrać z kosmetykami pielęgnacyjnymi takimi jak balsamy czy masła do ciała. W codziennej pielęgnacji ciała sprawdzą się peelingujące żele pod prysznic, które posiadają delikatne właściwości złuszczające.

Peeling do ciała

Gruboziarnisty, który pozwala na dokładne usunięcie martwego naskórka i dodatkowo poprawia ukrwienie skóry najlepiej stosować dwa razy w tygodniu. Na szczególną uwagę zasługują peelingi cukrowe, które dzięki zawartym kryształkom cukru intensywnie złuszczają, ale także dobrze nawilżają oraz odżywiają skórę. Polecamy peeling do ciała z linii Magic SPA o słodkim zapachu wanilii lub lawendy.