Kremy do rąk

Najwięcej uwagi poświęcamy pielęgnacji twarzy i włosów, tymczasem nasz wiek najłatwiej zdradzają dłonie. To najbardziej pracowita część ciała, narażona na ciągłe działanie promieni słonecznych, mrozu oraz środków chemicznych, niestety niesłusznie pomijana w codziennej pielęgnacji.

Skóra dłoni jest bardzo cienka i delikatna, posiada niewiele komórek oraz włókien kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za sprężystość naskórka. Z tego powodu szybciej pojawią się na niej zmarszczki i przebarwienia. Jeżeli chcemy utrzymać skórę dłoni w dobrej kondycji warto poświęcić jej tyle samo uwagi co pielęgnacji twarzy.

Krem do rąk

Wystarczy regularnie stosowany krem do rąk, który je nawilży, ochroni przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi oraz gwałtownymi zmianami temperatur. O dłonie trzeba troszczyć się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Wtedy najlepiej wybierać kosmetyki silnie natłuszczające np. krem do rąk narażonych na działanie silnego mrozu i wiatru z zimowej linii -20 PROTECT, który łagodzi podrażnienia, likwiduje szorstkość i zaczerwienienia. Oczywiście sam krem to rąk nie wystarczy, pielęgnację dłoni należy uzupełnić o dodatkowe zabiegi w postaci peelingów, masek oraz koncentratów.