O firmie

O firmie – Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona powstało w 1997 roku w Krakowie, filozofia Firmy łączy najnowsze zdobycze kosmetologii oraz odżywczą moc naturalnych składników roślinnych. Produkty szybko zdobyły uznanie konsumentów ceniących innowacyjność, wysoką jakość i skuteczność kosmetyków naturalnych. Obecna oferta Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona obejmuje ponad 450 kosmetyków do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów; w ostatnich latach Firma poszerzyła rynki zbytu o kosmetyki profesjonalne przeznaczone do gabinetów kosmetycznych, oferując komplementarny program zabiegów dla każdego typu skóry, oparty na autorskich masażach.

W roku 2007 Laboratorium Kosmetyków Naturalnych rozpoczęło nowy etap działalności otwierając w Krakowie Farmona Hotel Business & SPA z zapleczem konferencyjnym i szkoleniowym dla Kosmetologów i Kosmetyczek oraz dwustumetrowym obszarem Wellness i SPA. Kameralny hotel dla 60 Gości , z orientalnym Wellness & SPA  jest idealnym miejscem dla osób, które cenią wysmakowane proste wnętrza, dyskretną opiekę personelu i troskę o niepowtarzalność każdej chwili. Indywidualnie aranżowane pokoje w mocnych kolorach natury, tętniąca żywiołami ognia i wody restauracja oraz autorskie rytuały piękna, opracowane specjalnie na potrzeby SPA przez indonezyjskich mistrzów, pozwalają zbliżyć się do natury i osiągnąć wewnętrzną harmonię.

Kluczem do sukcesu Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona okazała się wizja rozwoju firmy, profesjonalne zarządzanie, solidność, rzetelność. Od początku istnienia firma rozwijała dobre relacje z partnerami i klientami biznesowymi, rzetelnie i terminowo wywiązując się z wszelkich zobowiązań, stosując przejrzyste zasady współpracy oraz opierając swoje działania na profesjonalizmie, rzetelności i etyce. Firma wspiera rozwój gospodarki poprzez nowe inwestycje, tworząc  miejsca pracy (w 2007 roku rozpoczęła nową działalność firmy budując Hotel Farmona Business & SPA, w latach 2009-2011 modernizując i rozbudowując  Zakład Produkcyjny o powierzchni 2800 m).

Potwierdzeniem skuteczności podejmowanych działań są liczne nagrody i wyróżnienia jakie Laboratorium Kosmetyków Farmona otrzymało podczas swojej 20 -letniej działalności, m.in. wielokrotnie przyznawany tytuł Solidna Firma, Gazela Biznesu, Znak Jakości Q, QI Quality International, Krakowski Dukat, Produkt Roku, Przedsiębiorstwo Fair Play, Medal Europejski, Firma Dobrze Widziana i wiele innych tak dla właścicieli,  jak i kosmetyków i usług. Z początkiem roku 2012 Firma – jako pierwsza polska firma kosmetyczna- przystąpiła do wdrażania standardów GMP, które zapewnią wysoką jakość, czystość użytych surowców oraz komponentów gotowego produktu.

W połowie roku 2012 Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona otrzymało certyfikat 22716:2007.  Standard ten dotyczy Dobrej Praktyki Produkcji (GMP) kosmetyków. Zawiera wskazówki odnoszące się do produkcji, kontroli, magazynowania, transportu produktów kosmetycznych i składowania wyrobów gotowych. Określa także szczegółowe wymagania co do personelu. Daje to gwarancję, że produkt finalny, który trafia w ręce Klienta jest wysokiej jakości – od momentu zaopatrzenia w surowce, aż do pojawienia się kosmetyku na półce. Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona jest jedną z pierwszych w Polsce firm kosmetycznych, która otrzymała certyfikat ISO 22716. Korzyściami płynącymi z wdrożenia GMP jest usprawnienie zarządzania, systemu decyzyjnego, uporządkowanie wewnętrznej struktury, zwiększenie wydajności pracy, poprawa wizerunku pracy i wiarygodności wśród kontrahentów. W 2013 r. firma uzyskało certyfikat ISO 14001:2004, poświadczający wdrożenie Systemu Zarządzania Środowiskowego. Potwierdza on przestrzeganie prawa o ochronie środowiska, zapobieganiu zanieczyszczeniom przez prawidłową gospodarkę odpadami, rozsądne i odpowiedzialne gospodarowanie zasobami naturalnymi i ograniczenie ich zużycia oraz minimalizowanie wpływu działalności na środowisko.

Od początku istnienia atutem firmy były produkty oparte  na naturalnych składnikach aktywnych. U podstaw strategii rozwoju było założenie, aby ekologia nie była jedynie pustym hasłem, lecz stanowiła warunek konieczny przy procesie tworzenia produktów kosmetycznych. Stąd przy produkcji kosmetyków stosowana jest zasada zrównoważonego rozwoju – chroniona jest natura: firma korzysta ze składników pochodzących z odnawialnych źródeł, stosuje procedury ekologicznej produkcji, czerpie z najnowszych zdobyczy technologii, aby kosmetyki były innowacyjne i dobrze służyły konsumentom i środowisku. W 2009 roku Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona rozpoczęło przebudowę i modernizację Zakładu Produkcyjnego. Ostatni etap inwestycji został ukończony w drugiej połowie 2011 roku. Urządzenia i wyposażenie Zakładu stawia go w szeregu jednych z najnowocześniejszych w branży kosmetycznej.

Podstawowe dziedziny działalności Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona:

Sprzedaż kosmetyków w Polsce– Firma prowadzi sprzedaż za pomocą kanałów dystrybucji pośredniej i bezpośredniej w sektorach rynku kosmetycznego oraz kosmetycznego-profesjonalnego. Produkty Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona dostępne są w drogeriach kosmetycznych tradycyjnych, sklepach zielarskich, ogólnopolskich sieciach drogeryjnych takich jak Rossmann, Douglas, Natura, hiper i supermarketach Tesco, Auchan, Real, Leclerc oraz gabinetach kosmetycznych i Spa.

Eksport kosmetyków – Obecnie produkty Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona trafiają do ponad 30 krajów na całym świecie. Główne kierunki eksportu to Europa Wschodnia i Centralna, gdzie kosmetyki mają już ugruntowaną pozycję.

Marki własne – korzystając z potencjału kadry zawodowej, zaplecza produkcyjnego oraz know-how firma poszerzyła obszar działalności o tworzenie marek własnych na zlecenie zewnętrznych kontrahentów.  Firma oferuje kompleksową usługę począwszy od opracowania koncepcji produktów, stworzenia receptur, grafiki po produkcję kosmetyków oraz opracowanie i wdrożenie strategii promocyjnej i prosprzedażowej.

Hotel, Restauracja, SPA –  kameralny hotel dla 60 Gości , z orientalnym Wellness & SPA , stworzony przez Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona,  jest idealnym miejscem dla osób, które cenią wysmakowane proste wnętrza, dyskretną opiekę personelu i troskę o niepowtarzalność każdej chwili. Indywidualnie aranżowane pokoje w mocnych kolorach natury, tętniąca żywiołami ognia i wody restauracja oraz autorskie rytuały piękna, opracowane specjalnie na potrzeby SPA przez indonezyjskich mistrzów, pozwalają zbliżyć się do natury i osiągnąć wewnętrzną harmonię.