O firmie

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona istnieje od 1997 roku. Od ponad 25 lat produkuje kosmetyki, które są odzwierciedleniem filozofii Firmy łączącej najnowsze zdobycze kosmetologii oraz odżywczą moc naturalnych składników. Firma nieustannie kładzie ogromny nacisk na prowadzenie badań i rozwój, a także na poszukiwanie nowych formuł, składników aktywnych i naturalnych ekstraktów o wysokim stopniu czystości ekologicznej, które w optymalnych stężeniach zapewniają skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.

W ofercie Firmy znajduje się obecnie 10 marek i ponad 500 produktów skierowanych zarówno do Klientów indywidualnych, jak i do odbiorców profesjonalnych – gabinetów kosmetycznych, gabinetów masażu i spa. Kosmetyki oparte na naturalnych składnikach aktywnych są atutem Firmy od początku jej istnienia. Dla Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona ekologia nie jest jedynie pustym hasłem, lecz stanowi warunek konieczny przy procesie tworzenia wyrobów kosmetycznych. Dlatego przy produkcji stosowana jest zasada zrównoważonego rozwoju – Firma korzysta ze składników pochodzących z odnawialnych źródeł, stosuje procedury ekologicznej produkcji, czerpiąc z najnowszych odkryć technologii.

Kluczem do sukcesu Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona okazała się wizja rozwoju firmy, profesjonalne zarządzanie, solidność, rzetelność, a także kształtowanie dobrych relacji z partnerami i klientami biznesowymi. Firma wspiera rozwój gospodarki poprzez nowe inwestycje, tworząc kolejne miejsca pracy: w 2007 r. powstał Hotel Farmona Business & SPA, a w latach 2009-2011 zmodernizowano i przebudowano Zakład Produkcyjny, stawiając go w szeregu jednych z najnowocześniejszych w branży kosmetycznej. O skuteczności podejmowanych działań, świadczą liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona podczas swojej 25-letniej działalności, m.in. wielokrotnie przyznawany tytuł Solidna Firma, Gazela Biznesu, Produkt Roku, Medal Europejski i wiele innych, zarówno dla właścicieli, jak i kosmetyków i usług.

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona posiada certyfikaty jakości ISO 22716:2007 i ISO 14001:2004. W 2012 r., jako jedna z pierwszych w Polsce firm kosmetycznych, Farmona otrzymała certyfikat ISO 22716:2007 dotyczący Dobrej Praktyki Produkcji (GMP) kosmetyków, co daje gwarancję, ze produkt finalny, który trafia w ręce Klienta jest wysokiej jakości – od momenty zaopatrzenia w surowcem aż do pojawienia się go na półce. W 2013 r. Firma uzyskała certyfikat ISO 14001:2004, poświadczający wdrożenie Systemu Zarządzania Środowiskowego, który ma na celu maksymalne ograniczenie negatywnego wpływu działalności firmy na środowisko.

Podstawowymi dziedzinami działalności Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona są: sprzedaż kosmetyków w Polsce w sieciach drogeryjnych, sklepach zielarskich oraz gabinetach kosmetycznych i Spa; eksport kosmetyków do ponad 30 krajów na całym świecie; marki własne tworzone na zlecenie zewnętrznych kontrahentów, począwszy od opracowania produktów, receptur, grafiki, aż po produkcję oraz opracowanie i wdrożenie strategii promocyjnej i posprzedażowej; Hotel, Restauracja i SPA będące idealnym miejscem dla osób ceniących wysmakowane wnętrza, dyskretną opiekę personelu i troskę o niepowtarzalność każdej chwili.