Historia

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona zostało założone przez Marię Waliczek w 1997 r. w Krakowie. Jego bogata oferta obejmuje obecnie 10 marek i ponad 500 preparatów kosmetycznych do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, które dzięki swojej skuteczności, wysokiej jakości i bezpieczeństwu, cieszą się dużą popularnością wśród Klientów.

Prężnie rozwijająca się Firma, w 2002 roku wprowadziła do swojego portfolio kosmetyki profesjonalne, przeznaczone do gabinetów kosmetycznych, gabinetów masażu i spa, dzięki czemu rozszerzyła grono Klientów indywidualnych o odbiorców profesjonalnych.

Rok 2007 stanowi dla Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona nowy etap w działalności. To właśnie wtedy, w Krakowie, powstaje Farmona Hotel Business & SPA, czyli dwustumetrowy obszar orientalnego Wellness i SPA. Do dyspozycji Gości jest kameralny hotel z wysmakowanymi, prostymi wnętrzami, tętniąca żywiołami ognia i wody restauracja oraz SPA oferujące autorskie zabiegi i rytuały piękna.

Firma stawia przede wszystkim na profesjonalizm i bezpieczeństwo. Dlatego, w latach 2009- 2011 przeprowadza modernizację i rozbudowuje nowoczesny Zakład Produkcyjny w Wysokiej, koło Jordanowa. To właśnie nacisk na rozwój i badania, nowe inwestycje i profesjonalne zarządzanie, stały się kluczem do sukcesu Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona.

Z początkiem roku 2012 Farmona – jako pierwsza polska firma kosmetyczna, przystąpiła do wdrażania standardów GMP (Good Manufacturing Practice), które zapewnią wysoką jakość, czystość użytych surowców oraz komponentów gotowego produktu. 

Kosmetyki Farmona z biegiem czasu stały się synonimem efektywności, innowacji i bezkompromisowej jakości, a to wszystko dzięki wykorzystywaniu wspaniałych właściwości roślin. Wyjątkowość produktów potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia.