Balsamy do ciała

Na skutek częstych kąpieli, pływania w basenie, działania promieni słonecznych, klimatyzacji ochronny płaszcz hydrolipidowy naszej skóry ulega uszkodzeniom. Przesuszona skóra staje się wówczas mało elastyczna, łuszczy się, a na jej powierzchni mogą powstawać uszkodzenia oraz przedwczesne zmarszczki. Dlatego balsam do ciała jest kosmetykiem niezbędnym w codziennej pielęgnacji.

W zależności od rodzaju skóry możemy wybierać spośród balsamów nawilżających, natłuszczających lub regenerujących. Niektóre z nich posiadają również dodatkowe składniki przeznaczone do zadań specjalnych, na przykład seria kosmetyków Nivelazione Slim, która skutecznie redukuje cellulit. Dla skóry normalnej odpowiedni będzie balsam do ciała o lekkiej konsystencji z dodatkiem witamin oraz substancji odżywczych. To idealny kosmetyk do stosowania po porannej kąpieli, ponieważ szybko się wchłania i dobrze nawilża. Natomiast posiadaczom skóry mocno przesuszonej polecamy masła do ciała o bardziej treściwej konsystencji.

Balsam do ciała

Dostarcza spragnionej skórze nie tylko nawilżenia, ale także doskonale ją odżywia, chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz infekcjami. Jest to kosmetyk równie ważny jak krem do twarzy, dlatego jego wybór nie powinien być przypadkowy.