Eksport

Produkty Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona trafiają do ponad 60 krajów na całym świecie. Do głównych kierunków eksportu, gdzie kosmetyki mają już ugruntowaną pozycję., należą m.in. USA, Hiszpania, Wietnam, Bułgaria, Wielka Brytania, Gruzja, Rumunia. Zgodnie ze strategią rozwoju, firma zwiększa swoją obecność na rynkach azjatyckich oraz w obu Amerykach.

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona prowadzi działalność eksportową na rynkach Wspólnoty Europejskiej w ramach wewnątrz-unijnych dostaw towaru oraz na rynki poza unijne w ramach sprzedaży eksportowej. W ostatnich latach Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona pozyskała nowych kontrahentów na takich rynkach jak: Dania, Grecja, Gruzja, Kirgistan, Malediwy, Mongolia, Mołdawia, Republika Zielonego Przylądka, Singapur, Surinam.

Firma uczestniczy w programach unijnych w celu pozyskania środków na rozwój eksportu; bierze udział w targach międzynarodowych i zdobywa międzynarodowe certyfikaty. Dzięki prężnie działającemu zakładowi produkcyjnemu wzrosły możliwości sprzedaży produktów na rynki zagraniczne. Ilościowe, cenowe oraz marketingowe (m.in. adaptacja opakowań) rozwiązania ulepszyły pozycjonowanie produktów Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona i pozwoliły na przygotowanie produktów pod konkretne wymagania poszczególnych rynków sprzedaży. Nieustannie tworzymy i reagujemy na trendy poszczególnych rynków, mając na uwadze spełnienie potrzeb naszych klientów.

Regularnie uczestniczymy w prestiżowych targach kosmetycznych na świecie: Cosmoprof w Bolonii, Beautyworld Middle East w Dubaju, Cosmoprof Asia w Hong Kongu.

 

W kategorii EKSPORT Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona zostało wyróżnione wieloma prestiżowymi nagrodami, m.in:

 

  • statuetką Lidera Małopolski w kategorii Eksport; plebiscyt organizowany jest przez Dziennik Polski
  • tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki w 2015 roku
  • Orłem Eksportu w kategorii Eksportowy Produkt w 2016 roku