XVII Letni Festiwal Opery Krakowskiej (8.06-5.07)

Bez kategorii 10 czerwca 2013

Jesteśmy partnerem Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej.
Już po raz XVII Opera Krakowska zaprasza wszystkich melomanów, miłośników muzyki operowej i baletu na Letni Festiwal Opery Krakowskiej.
Festiwal zainauguruje premiera romantycznego „Trubadura” G. Verdiego (8, 9,11,12 VI). Spektakl, w dwusetną rocznicę urodzin kompozytora, w reżyserii Laco Adamika ze scenografią i kostiumami Barbary Kędzierskiej, przygotowuje muzycznie i poprowadzi Tomasz Tokarczyk..
Po dwóch latach Mariusz Kwiecień ponownie wystąpi w tytułowej partii Eugeniusza Oniegina! Niezrównany polski baryton zaśpiewa na naszej scenie tylko dwa spektakle 21 i 23 VI, zamykając sezon artystyczny Opery Krakowskiej.
Na wawelski dziedziniec podziwiać będziemy wraz z Operą wielbicieli baletu i tańca na „Grand Pas…! – gala baletowa” (3 VII). Będzie to już czwarta edycja gali baletowej tradycyjnie z udziałem najwybitniejszych polskich solistów oraz gości z całej Europy.
Również na Wawelu soliści, Orkiestra i Chór Opery Krakowskiej wykonają słynne oratorium „Carmina Burana” C. Orffa (premiera 28 VI, kolejne spektakle 29 i 30 VI). Grono wykonawców uzupełni Balet Opery Krakowskiej i inne zaproszone zespoły. Jesteśmy przekonani, że zarówno wykonanie artystyczne widowiska, jak i sceneria dziedzińca najpiękniejszego polskiego zamku królewskiego spowoduje, że będą to trzy niezapomniane wieczory, których partnerem jest Farmona Hotel Business & SPA.