Kremy przeciwzmarszczkowe

Nie ma granicy, która określałaby w jakim wieku należy po raz pierwszy sięgnąć po kremy przeciwzmarszczkowe. To sprawa indywidualna, ponieważ każdy z nas starzeje się w innym tempie i z różnych powodów. Niewłaściwy tryb życia i brak aktywności fizycznej na pewno znacznie przyśpieszy ten proces, wówczas pielęgnacja przeciwzmarszczkowa powinna być rozpoczęta wcześniej.

Ogólnie przyjmuje się, że stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych najlepiej rozpocząć około 30 roku życia. W tym wieku skóra jest jeszcze młoda, dlatego jej komórki dużo lepiej reagują na działanie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Między 30., a 35. rokiem życia krem przeciwzmarszczkowy ma za zadanie nawilżać, regenerować skórę oraz spłycać drobne zmarszczki.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Należy zatem szukać produktów, które zawierają kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Po 40. roku życia skóra wyraźnie się wysusza, ponieważ ma o 20 procent mniej gruczołów łojowych niż w wieku lat 30. Podział komórek jest coraz wolniejszy, a ukrwienie i zaopatrzenie w tlen gorsze, dlatego cera będzie potrzebowała bardziej intensywnej pielęgnacji.

Odpowiednie będą kremy przeciwzmarszczkowe z D-panthenolem, imbirem, guaraną, olejkiem migdałowym oraz filtrami UV. Natomiast dla cery bardzo dojrzałej polecamy kremy przeciwzmarszczkowe, które nie tylko spłycają zmarszczki i poprawiają napięcie skóry, ale również stymulują regenerację naskórka, zapewniając jej zdrowy wygląd.