Kremy pod oczy

Skóra wokół oczu jest cienka, bardzo delikatna, podatna na podrażnienia i niezwykle wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Ponieważ posiada bardzo mało gruczołów łojowych jest sucha, to z kolei prowadzi do powstawania zmarszczek mimicznych, czyli tzw. kurzych łapek. Niestety pierwsze zmarszczki, których tak bardzo się obawiamy pojawiają się właśnie w okolicach oczu. Aby im zapobiec warto stosować kremy pod oczy, które intensywnie nawilżą, wygładzą oraz uspokajają zmęczoną skórę.

Przyjmuje się, że pielęgnację najlepiej rozpocząć już między 20-30 rokiem życia. W tym okresie wystarczą kremy pod oczy o działaniu głęboko nawilżającym, bogate w witaminę A i E. Po 30. roku życia odpowiednie będą preparaty o działaniu nawilżającym, odżywczym i przeciwzmarszczkowym. Doskonale sprawdzi się biokrem nawilżająco-rozświetlający pod oczy i na powieki z linii SKIN AQUA INTENSIV na bazie naturalnych składników – koralowca oraz alg atlantyckich.

Kremy pod oczy

Natomiast kremy pod oczy dla osób po 40. roku powinny nie tylko nawilżać i odżywiać, ale także napinać skórę np. krem wzmacniający strukturę skóry pod oczy, na powieki i okolice ust dla skóry dojrzałej z linii SKIN TOTAL THERAPY. Bardzo ważnym elementem jest również dokładny demakijaż oraz sposób aplikowania kremu, kosmetyk należy delikatnie wklepać do momentu wchłonięcia.